صفحه کنونی: کنکور سایر مطالب کنکوری چگونه ریاضی را در کنکور بالا بزنیم

چگونه ریاضی را در کنکور بالا بزنیم

چگونه ریاضی را در کنکور بالا بزنیم

در این بخش در رابطه نحوه کسب درصد خوب در ریاضی کنکور و چگونگی بالا زدن ریاضی کنکور مطالبی ارائه می شود. اگر می خواهید ریاضی را در کنکور بالا بزنید ادامه این مطلب را بخوانید.

برای اینکه ریاضی کنکور را بالا بزنید و در ریاضی کنکور موفق عمل کنید باید در مرحله اول و قبل از آنکه سراغ تست زنی بروید درس ریاضی را به صورت مفهومی و پایه ای آموزش ببینید. بعضی از دانش آموزان سعی می کنند خیلی سریع تست زدن را شروع کنند. البته تست زنی برای موفقیت در ریاضی کنکور کاملا لازم است. ولی تست زنی بدون مطالعه پایه ای ریاضی مثل این است که طبقه سوم و چهارم یک ساختمان را بر روی پایه ضعیفی بنا کرده باشید و چنین ساختمانی دوام نخواهد آورد. باید قبل از اینکه سراغ تست زنی بروید درس ریاضی را پایه ای آموزش ببینید. - مطالعه کنید:
چگونه ریاضی کنکور را 100 بزنیم

اگر ریاضی را به صورت عمقی و مفهومی بخوانید و به اندازه کافی تمرین و مسئله حل کرده باشید، هر سوال یا تست جدیدی را ببینید برای آن راه حلی را سراغ خواهید داشت. البته به این هم بستگی دارد که قبلا روی تمرینات چقدر تمرکز و تامل کرده باشید. به هر حال، به هر میزان روی تمرینات و مسائل بیشتر فکر کنید و به لحاظ ذهنی بیشتر با آن درگیر شوید ذهن شما بیشتر قوی شده و در مواجه با تمرینات و تست های جدید بهتر عمل خواهید کرد. ولی اگر بدون خواندن درس و حضور در کلاسها و بدون اینکه به اندازه مافی تمرین حل کرده باشید سراغ تست زنی بروید در نهایت فقط تست هایی را می توانید خوب بزنید که مشابه تست هایی باشد که قبلا زده اید و اگر تست جدیدی به شما داده شود از حل آن باز می مانید. - این مقاله عالی را از دست ندهید: مهمترین عوامل در موفقیت تحصیلی رتبه های اول تا سوم کنکور 92 از زبان خودشان

نکته دیگری که برای بالا زدن درس ریاضی در کنکور مد نظر داشته باشید این است که خیلی دنبال نکات کنکوری و راه حل های میانبر نباشید. در بعضی از موارد این نکات می تواند مفید باشد ولی بهتر از آن این است که مباحث را به صورت پایه ای یاد گرفته باشید و از روشهای معمول و بر پایه علمی بتوانید تست ها را حل کنید. مسلما تکنیکهایی وجود دارد که اگر از آنها آگاهی داشته باشید می توانید در کنکور بهتر عمل کنید و بد نیست نحوه برخورد صحیح با تست ها را یاد بگیرید. ولی به هر حال اگر بخواهید برای هر تست یک نکته کنکوری حفظ کنید حجم زیادی از نکات را خواهید داشت که به خاطر سپردن همه ی انها سخت خواهد شد و احتمال اینکه افزایش کنید بیشتر می شود. پس روند عادی حل تمرینات و تست ها را یاد بگیرید. اگر می خواهید در حل تست ها سرعت خوبی داشته باشید باید با حل تمرینات و تست های زیاد تسلط خودتان را بر مباحث افزایش دهید. اگر به صورت 100 درصدی مسلط باشید در پاسخ دهی به تست ها سرعت خوبی هم خواهید داشت و لازم نخواهد شد انواع نکات کنکوری عجیب غریب را حفظ کنید. - حتما بخوانید: چگونه در ریاضی کنکور درصد بالایی بزنیم؟

همانطور که گفته شد برای موفقیت در ریاضی کنکور و بالا زدن آن باید تلاش کنید در ابتدای کار به صورت مفهومی درس را یاد بگیرید. در کلاسهای ریاضی در مدرسه به صورت کامل حاضر باشید و حضور فعالی داشته باشید. از مدرس و معلم ریاضی خودتان سوال بپرسید. در صورت لزوم از کلاسهای تدریس خصوصی ریاضی شرکت کنید. برای مشاهده لیست مدرسین ریاضی بر روی عبارت تدریس خصوصی ریاضی کلیک کنید. شرکت در کلاسهای خصوصی ریاضی برای آموزش عمقی درس و یادگیری نحوه تست زنی، رفع اشکال و ... می تواند کاملا مفید و موثر باشد. کتاب درسی را خوب بخوانید و مطمئن باشید اگر بر کتاب درسی خودتان به صورت کامل مسلط باشید و به اندازه کافی تمرین و مسئله حل کرده باشید و تست هم زده باشید در نهایت در ریاضی درصد بالایی را کسب خواهید کرد. - حتما بخوانید: 20 توصیه ی کلیدی برای موفقیت در کنکور

با در نظر گرفتن مواردی که گفته شد در ادامه می توانید سراغ راه حلهای کنکوری بروید و تست های زیادی را کار کنید. اگر در مبحثی مشکلات زیادی دارید قبل از تست زنی درس را خوب بخوانید و مرور کنید. در ادامه تست ها را بدون در نظر گرفتن زمان کار کنید و بعد از آن وقتی کمی مسلط تر شدید تست ها را با رعایت کردن زمان استاندارد آن بزنید. برای کسب درصد بالا در درس ریاضی باید بعد از آموزش و یادگیری پایه ای ریاضی تا جایی که ممکن است تست بزنید. خیلی سریع از کنار تست ها عبور نکنید. نکات مهم آنها را یادداشت کنید و تست های مهمتر را علامت بزنید تا بعدا مرور نمائید. تست های استاندارد کار کنید. تست های ریاضی کنکورهای سالهای گذشته که توسط خود سازمان سنجش تهیه می شود بهترین و استانداردترین تست هایی است که می توانید بزنید. از وقت خودتان در ایام کنکور بهترین استفاده را داشته باشید و تا جایی که ممکن است ساعت مطالعه خودتان را افزایش دهید.

منبع: سایت کنکور ایران مدرس


بازدید: 166
افزودن نظر
نام
نظر خود را درباره این مطلب بنویسید
Security Image
کد امنیتی فوق را وارد نمایید.
محل تبلیغات شما- ایران مدرس
پر بیننده های کنکور
کد قرار دادن بنر ایران مدرس در سایت شما
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
اینستاگرام ایران مدرس
فیس بوک ایران مدرس
آپارت ایران مدرس
لینکدین
تلگرام ایران مدرس